Mall & Centers

Yorum - Forum Projeleri

Forum Mersin

Forum Trabzon

Forum İstanbul

Forum Marmara

Yorum İstanbul

Bulvar Samsun

Novada Ataşehir

Novada Outlet Söke

Uniq İstanbul

Mazı Land

FORUM MERSİNMersin - Turkey

Proje Lokasyonu : Mersin/Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 170.000 m²
Kiralanabilir Alan : 71.500 m²
İnşaat Başlangıcı : 2006 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2007 / 4. Çeyrek
Proje Geliştirme : Multi Turkmall
Yatırımcılar : Multi Turkmall
Konsept & Mimari : T+T Design, Chapman Taylor, MM Proje

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş kompleksi olan Forum Mersin 19 ay gibi kısa bir sürede bitirilerek, açılışa hazır hale getirilmiştir. 71.500 m² kiralanabilir alana sahip Forum Mersin’in içerisinde Media Markt (5.800 m²), Koçtaş (5.500 m²), Migros (4.000 m²)’un yanı sıra ulusal ve uluslararası markaların bulunduğu 200 mağaza, 9 salonlu Cinebonus sinemaları (2.500
m²), restoranlar, eğlence alanları, Bowlland Bowling Salonu ve 2.000 araç kapasiteli otopark
bulunmaktadır.

ICSC – Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği tarafından 2009 yılında büyük alışveriş merkezleri kategorisinde ‘Avrupa’nın En İyisi’ seçilen Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 2010’da da “Dünyadaki Alışveriş Merkezlerinin En iyisi Ödülleri” kapsamında Onur Ödülü’ne layık görülmüştür.

Mimariyle sanatın bir arada yorumlandığı Forum Mersin’in farklı noktalarında Türk sanatının önde gelen isimlerinden Hanefi Yeter’in özel olarak tasarladığı sanatsal objeler, heykel ve rölyef çalışmaları yer almaktadır. Forum Mersin’i ayrıcalıklı kılan unsurlardan biri olarak öne çıkan bu eserler, alışveriş merkezinin farklı noktalarında ziyaretçilerin karşısına çıkmaktadır.

FORUM TRABZONTrabzon - Turkey

Proje Lokasyonu : Trabzon / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 110.000 m²
Kiralanabilir Alan : 49.200 m²
İnşaat Başlangıcı : 2007 / 1. Çeyrek
Tamamlanma : 2008 / 3. Çeyrek
Proje Geliştirme : Multi Turkmall
Yatırımcılar : Multi Turkmall
Konsept & Mimari : T+T Design, CPU, ARUP

72.000 m²’lik bir arazi üzerine inşa edilen Forum Trabzon’un, bölgedeki alışveriş merkezi ihtiyacını karşılamasının yanı sıra denizle bütünleşen mimarisi ile de bulunduğu kente değer katan bir proje olarak tasarlanmıştır.

İnşaat çalışmaları, Trabzon’un yüksek yağış oranına rağmen çok sayıda iş makinesi ve son teknolojiyi barındıran ekipmanların yanı sıra yönetici ve personelin yoğun gayreti ile tamamlanarak projenin hedeflenen sürede açılması sağlanmıştır.

Dikkat çekici dış cephesi ve asırlardır Karadeniz’in en önemli limanlarından Trabzon’u simgeleyen “Deniz Feneri” figürü ve özgün mimarisi Forum Trabzon’un bölgede bugünün ve geleceğin alışveriş merkezi olması hedeflenmiştir.

Forum Trabzon’un içerisinde yer alan iç avlular ve galeriler gibi yaya akışını sağlayan unsurlar ana dolaşım akslarının belirleyici öğelerini oluşturmaktadır. Bu dolaşım şekliyle Forum Trabzon, ziyaretçilerine sıcak ve çekici bir alışveriş ortamı sağlamıştır.

FORUM ISTANBULIstanbul - Turkey

Proje Lokasyonu :  İstanbul / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 450.000 m²
Kiralanabilir Alan : 175.000 m²
İnşaat Başlangıcı : 2007 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2009 / 4. Çeyrek
Proje Geliştirme : Multi Turkmall
Yatırımcılar : Multi Turkmall
Konsept & Mimari : T+T Design, BDP, Chapman Taylor

450.000 m² inşaat alanı ve 175.000 m²’lik kiralanabilir alanı ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, yapı sektörünün en ileri araç, ekipman ve tekniklerinin mimarlarımızın hayal gücüyle birleştirilerek tamamlanmıştır.

Perform Grup imzasını taşıyan en büyük prolerden biri olan ve temelleri 2006 yılında atılan projede kiralanabilir perakende alanları, eğlence alanları, yapı marketleri, akvaryum ve metronun yanı sıra ofis, konut ve otel alanları da planlanmıştır.

İstanbul’un Avrupa yakasında, iki ana otoyolun bağlantı noktasında bulunmaktadır. 2009 yılı sonunda tamamlanan Forum İstanbul, dikkatle işlenen mimari özellikleri ve uygulanan yüksek inşaat tekniğinin kalitesiyle dikkat çeken bir mimari eser olmayı başarmıştır.

ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından 2011 yılında “Büyük Alışveriş Merkezleri” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” ödülüne layık görülen Forum İstanbul, aynı yıl “Solar Ödülleri” kategorisinde de birinciliği kazanmıştır.

FORUM MARMARAIstanbul - Turkey

Project Lokasyonu : İstanbul / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 370.000 m²
Kiralanabilir Alan : 130.000 m²
İnşaat Başlangıcı : 2008 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2011 / 2. Çeyrek
Proje Geliştirme : Multi Development
Yatırımcılar : Multi Development
Konsept & Mimari : Tabanlıoğlu

370.000 m²’lik inşaat alanı ve 130.000 m²’lik kiralanabilir alana sahip olan Marmara Forum, tamamlandığı 2011 yılında Türkiye’nin en büyük ikinci alışveriş merkezi olmuştur. Yüksek inşaat teknolojilerinin titizlikle uygulandığı proje, sadece büyüklüğü ile değil iç ve dış tasarımı ile de dikkat çekmeyi başarmıştır.

ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından 2012 yılında “Büyük Alışveriş Merkezleri” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” ödülünü kazanan Marmara Forum, aynı zamanda “Solar Ödülleri” kategorisinde de birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Marmara Forum, gerek tasarımı, gerekse iç avluları ve galerileriyle çağdaş kent yaşamının kalitesini yansıtmaktadır. Sosyal aktiviteler için sunduğu buluşma alanlarıyla da proje yaşayan bir merkezde olması beklenen tüm özellikleri sunmaktadır.

Geniş koridorlarında bulunan ulusal ve uluslararası 300’den fazla markaya ev sahipliği yapan proje, 17 salonu ile Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğine sahip sinema kompleksini de içinde barındırmaktadır.

YORUM ISTANBULIstanbul - Turkey

Proje Lokasyonu : İstanbul / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 96.000 m²
Kiralanabilir Alan : 52.000 m²
İnşaat Başlangıcı : 2010 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2012 / 1. Çeyrek
Proje Geliştirme : Yorum, Turkmall
Yatırımcılar : Yorum, Turkmall
Konsept & Mimari : DB Mimarlık

Perform İnşaat’ın ilk toplu konut projesi olan Yorum İstanbul, şehrin merkez bölgelerinden birinde, kısa zamanda başarı ile hayata geçirilmiştir. 21.000 m² alan üzerine inşa edilen proje, yanıbaşında bulunan alışveriş merkezi, içinde bulundurduğu yenilikçi unsurlar, merkezi lokasyonu ve metro ulaşımı ile konut anlayışına farklı bir boyut kazandırmıştır.

Tasarımı, adı başarılı mimarlar arasında yer alan Bünyamin Derman tarafından hazırlanan proje, yaşayan bina mimarisi özelliği taşıyan 5 ayrı bloktan oluşmaktadır. 52.000 m² satılabilir konut alanını oluşturan 558 daire, 1+1 , 2+1 , 3+1 ve 4+1 gibi farklı büyüklüklerde tasarlanmıştır.

Yorum İstanbul’da, 16.000m²’lik peysaj alanı ile projenin yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedeflenmiştir. Peysaj alanında bulunan yüzlerce farklı çeşit ve türdeki bitki, projeyi bu alanda ilgi çekici kılmaktadır. Cafe-Restoran, Spor Merkezi, Açık ve Kapalı Havuz, Anaokulu, Kuaför ve Kuru Temizleme gibi unsurları içinde bulunduran sosyal tesislerinde üstün kalite anlayışı ile hizmet vermekte ve yenilikçi yönetim anlayışı ile yaşayanlarına yüksek standartlar sunmayı hedeflemektedir.

BULAR SAMSUNSamsun - Turkey

Proje Lokasyonu : Samsun / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 37.000 m²
Kiralanabilir Alan : 15.000 m²
İnşaat Başlangıcı : 2010 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2012 / 2. Çeyrek
Proje Geliştirme : Torunlar, Turkmall
Yatırımcılar : Torunlar, Turkmall
Konsept & Mimari : Mim, Cem, Nova Sultani

Türkiye’nin iki önemli Alışveriş Merkezi yatırımcısı Torunlar ve Turkmall’un ortak yatırımı ile gerçekleşen Bulvar Samsun, 18 yıl boyunca atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası binasının kentsel yenileme projesi kapsamında restore edilmesiyle ülke ekonomisine kazandırılmıştır. 1887 yılında kurulup uzun süre ülke ekonomisine fabrika olarak hizmet veren bu tarihi bina, kentin en önemli alışveriş mekanlarının bulunduğu iki caddenin tam ortasında yer almaktadır.

2010 yılında başlanan restorasyon ve inşaat çalışmaları 25 ay gibi son derece kısa bir sürede tamamlanan proje Samsun halkının hizmetine sunulmuş ve yalnız bölge insanı için değil, Karadeniz’e gelen yerli ve yabancı turistler için de çekim merkezi olmaya aday olmuştur.

17.400 m²’lik bir alan üzerine kurulan Bulvar Samsun, 15.000 m² kiralanabilir alanı ile 45 markaya ev sahipliği yapmaktadır. Küçük bir bölümü de sosyal alan olarak tasarlanan projenin Anadolu mimarisinin tipik özelliklerinden olan iç avluları ile kültür, sanat ve eğlence etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği çok geniş bir meydanı bulunmaktadır.

NOVADA ATAŞEHİRIstanbul - Turkey

Proje Lokasyonu : İstanbul / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 40.000 m²
Kiralanabilir Alan : 17.400 m²
İnşaat Başlangıcı : 2010 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2012 / 4. Çeyrek
Proje Geliştirme : Yorum, Turkmall
Yatırımcılar : Yorum, Turkmall
Konsept & Mimari : Nova Sultani

İstanbul’un hızla gelişmekte olan ve şehrin yeni finans merkezini içinde bulunduran Ataşehir bölgesinde konumlanan Novada Ataşehir projesi ile Türkiye’de ilk kez bir arada tasarlanan alışveriş merkezi ve nikah sarayı konsepti hayata geçirilmiştir.

Yaklaşık 20.000 m²’lik bir alana inşa edilen projeyi, zarif ve kalıcı dış mimarinin yanı sıra yenilikçi iç mimari unsurların da oluşturması hedeflenmiştir. Yapımına 2010 yılında başlanan proje, üstün teknoloji ile desteklenen alt yapısı ve yüksek kalite anlayışı ile tamamlanmıştır.

Novada Atasehir, küçük ve orta ölçekli mağazalar, nikah sarayı, restoranlar, sinemalar ve hipermarket gibi alışveriş ve eğlence birimlerini harmanlayarak ziyaretçilerine sunmaktadır

NOVADA OUTLET SÖKEAydın - Turkey

Proje Lokasyonu : Aydın / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 31.000 m²
Kiralanabilir Alan : 26.300 m²
İnşaat Başlangıcı : 2011 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2012 / 3. Çeyrek
Proje Geliştirme : Turkmall, Yorum
Yatırımcılar : Turkmall, Yorum
Konsept & Mimari : Nova Sultani

Söke’nin yeni yüzünü yansıtacak bir merkez olarak tasarlanan Novada Outlet, Aydın, İzmir, Kuşadası, Didim ve Bodrum gibi gözde tatil beldelerinin bağlandığı noktada konumlanmaktadır. 31.000 m² alan üzerine inşa edlien proje, 26.300 m² kiralanabilir alanı ile ulusal ve uluslararası 65 markayı tüketici ile buluşturmaktadır.

Ege’nin sıcak mimarisi ve zengin marka karmasıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş keyif yaşatması hedeflenen proje, ilhamını bölgede bulunan Efes ve Milet gibi antik kentlerden almaktadır.

Bölgenin ilk açık hava konseptli alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Novada Outlet, bulunduğu bölgenin yanı sıra çevre bölgelerden de yerli ve yabancı turistlerin çekim merkezi olmaktadır.

UNIQ ISTANBULIstanbul - Turkey

Proje Lokasyonu : İstanbul / Türkiye
Toplam İnşaat Alanı : 143.000 m²
Kiralanabilir Alan : 61.500 m²
İnşaat Başlangıcı : 2012 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2014 / 3. Çeyrek
Proje Geliştirme : Turkmall
Yatırımcılar : Turkmall
Konsept & Mimari : ERA

İstanbul’un en yeşil bölgelerinden birinde yer alan Uniq İstanbul’un kendisi de yeşil bir kimlik taşımaktadır. LEED sertifikası adayı projede, İstanbul’un kültür ve sanat fonksiyonlarını hayata geçirecek 6.000 kişilik gösteri merkezi, 1.000 kişilik konser ve kongre salonu, müze, kütüphane, alışveriş merkezi ve ofis alanlarının yer almaktadır.

Proje alanı içinde yer alan ve Osmanlı mimarisinin zarafetini yansıyan tarihi konaklar asıllarına uygun olarak restore edilerek yeniden hayat bulması sağlanmıştır.

Yapımına 2012 yılı ortasında başlanan proje, tasarımını, mimari özellikleri ve farklı unsurları bir araya getiren yapısı itibariyle alanında tek olmaya aday olmuştur. Yüksek standartlardaki yapı unsurlarının ileri teknolojideki inşaat teknikleri ile uygulandığı proje 2014 yılı sonunda tamamlanmıştır ve “En İyi Sosyo-Kültürel Yapı” kategorisinde “Sign of the City” ödülüne layık görülmüştür.

MAZI LANDDuhok - IRAK

Proje Lokasyonu : Duhok / Irak
Toplam İnşaat Alanı : 177.000 m²
Kiralanabilir Alan : 130.000 m²
İnşaat Başlangıcı : 2012 / 3. Çeyrek
Tamamlanma : 2015 / 4. Çeyrek
Proje Geliştirme : Al-Amin Establishment
Yatırımcılar : Al-Amin Establishment
Konsept & Mimari : MM Proje

Kuzey Irak’ta bulunan Duhok şehrinin ilk alışveriş merkezi Mazı Plus’un yanıbaşında yer alan Mazı Land, kentin ilk lüks toplu konut projesi olacaktır. Modern mimari ile tasarlanan projenin 2015 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.

Mazı Land’in, yanıbaşında yer alan alışveriş ve yaşam merkezine direk geçişleri ile alışverişi ve eğlenceyi yaşayanlarının hizmetine kolaylıkla sunması planlanmıştır. Farklı tiplerdeki toplam 600 konutu içeren proje, her biri 12 katlı olan toplam 12 ayrı bloktan oluşmaktadır.

İleri derecede inşaat teknikleri ile kısa zamanda tamamlanması hedeflenen Mazı Land, tasarlanan peysaj mimarisi ile de bölgede bir ilk olmaya adaydır.

PERFORM PARTNERS